Кошик
204 відгуків
Ціни на кабель та провід уточнюйте!

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем.

ст.м. Голосеевская, ул. М. Стельмаха 6А, Київ, Україна
Додати відгук
ТОВ "ЕЛЕТЕХ" Електротехнічне обладнання оптом та в роздріб
+380 (50) 291-63-40
+380 (68) 337-60-66

Сучасні електричні системи опалення – пошук оптимального рішення.

Сучасні електричні системи опалення – пошук оптимального рішення.

Затишок і комфорт кожного будинку безпосередньо залежить від якості його опалення. Також добре опалювальне приміщення це один з факторів хорошого здоров'я. Сучасні технології надають великий вибір систем електричного обігріву. Але як прийняти правильне рішення і зробити оптимальний вибір?

Ключовими факторами при виборі електричної системи опалення є: вартість устаткування і монтажу; простота установки і експлуатації; технічне обслуговування; енергоспоживання. Також важливо врахувати особливості конструкції приміщення, можливі тепловтрати, опалювальну площу.

У цій статті розглянемо три варіанти електричного обігріву особливо популярні в сучасному благоустрої: система «тепла підлога», електричні конвектори, інфрачервоні обігрівачі (панелі).

Система опалення «тепла підлога»

Система «тепла підлога» може використовуватися як для самостійного повного обігріву приміщення, і як доповнення до вже існуючої опалювальної системи.

Переваги теплої підлоги:

  • Для даної системи в порівнянні із звичайними електричними обігрівачами і конвекторами потрібно на 20-30% менше електричної енергії.
  • Система «тепла підлога» безпечна, відсутні гарячі поверхні, немає ризику витоку газу, гарячої води.
  • Можливість економії корисної площі приміщення, немає необхідності установки додаткових опалювальних елементів.
  • Обмежена кількість пилу в повітрі, за рахунок відсутності небажаної циркуляції повітря.
  • Можливість незалежного регулювання температури в кожній кімнаті, використовуючи терморегулятор.
  • Використання у ванній кімнаті системи «тепла підлога» забезпечує швидке висихання поверхні підлоги, що знижує ймовірність появи цвілі, комах.

Недолік: кількість монтажних робіт і незручності, пов'язані з ними.

Сьогодні у продажу є великий вибір виробників теплої підлоги, наприклад, Fenix (Чехія), Nexans (Норвегія), Ratey (Україна), Ensto (Фінляндія).

Джерелом тепла в даній системі може служить нагрівальний контур (самостійний двожильний кабель або двожильний кабель); нагрівальний мат (кабель, прикріплений до тканини зі скловолокна), який монтується в підлогу. Для того щоб отримати оптимальний результат від даної системи опалення, необхідно зробити точний розрахунок (кількість тепла, яке буде вироблятися на 1 м2) і виконати правильний монтаж.

                         

Необхідне доповнення до системи «тепла підлога» ― терморегулятор. Даний прилад дозволяє встановити температуру підлоги і/або повітря і підтримувати її в автоматичному режимі. Наприклад, терморегулятор Terneo (Україна) мають компактний сучасний дизайн, надійні і довговічні, прості в управлінні. Бувають з механічним управлінням terneo rtp, terneo mex, terneo st, з сенсорним управлінням terneo sen, а також програмований terneo pro, який дозволяє знизити споживання електроенергії до 70%.

                           

Електричні конвектори

Електричні обігрівачі – це гарантоване тепло у вашому домі без особливих зусиль. Простота встановлення та експлуатації робить цей вид обігріву приміщення дуже популярним.
Електроконвектори можуть використовуватися як основне джерело тепла, і як додатковий. Цей прилад перетворює електричну енергію в теплову і володіє високим ККД, а завдяки вбудованому термостату є максимально економним. Для оптимального результату і правильного вибору потужності конвектора, необхідно врахувати площу приміщення, теплові втрати, сезон використання. В середньому, для міської квартири досить 25-35 Вт/м3 (як додаткове джерело опалення). Для основного джерела опалення необхідні професійні розрахунки тепловтрати, потрібно враховувати матеріал будови, товщину ізоляції. Правильний монтаж конвектора – це гарантія його довговічності і правильної роботи. Електричні конвектори бувають з електронним термостатом і механічним, наприклад, Ensto (Фінляндія). Можливість кріплення на стіну або установка на підлогу (у деяких виробників ніжки не входять в комплект).

                                    

Інфрачервоні опалювальні панелі.

Інфрачервоні панелі передають тепло енергією випромінювання, велика частина якої поглинається об'єктами (стіни, стеля, підлога). Ця енергія перетворюється в енергію нагрівання, підвищується температура об'єктів, які пізніше передають тепло більш холодному повітрю, за рахунок конвекції.

Переваги інфрачервоних панелей:

  • Тепловий потік нагріває людей, як і предмети в приміщенні.
  • Більш рівномірний вертикальне розподіл тепла в приміщенні в порівнянні з електричним опаленням конвектором.
  • Більш слабка циркуляція повітря зменшує ризик захворювання інфекціями дихальних шляхів.
  • Завдяки підвищеній температурі стін зменшується можливість виникнення поверхневої конденсації. При цьому вологість приміщення не знижується.
  • Не відбувається тепловтрат через засклені ділянки (вікна, двері).
  • Немає необхідності в технічному обслуговуванні.

                 

Для встановлення бажаної температури повітря та її автоматичного підтримання використовуються терморегулятори, наприклад, terneo rol, terneo vt.

Звичайно, вище розглянуті види обігріву пов'язані з постійними витратами на електричну енергію, але тим не менш багато хто погодиться, що в даному випадку мета виправдовує засоби. Адже мова йде про наш комфорт, затишок і здоров'я!

Далі вибір за вами...

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner