Кошик
219 відгуків
Ціни на кабель та провід уточнюйте!

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем.

ст.м. Голосеевская, ул. М. Стельмаха 6А, Київ, Україна
Додати відгук
ТОВ "ЕЛЕТЕХ" Електротехнічне обладнання оптом та в роздріб
+380 (50) 291-63-40
+380 (68) 337-60-66

Як захистити водопровід від замерзання.

Як захистити водопровід від замерзання.

Життя за містом все більше привертає увагу жителів мегаполісів. Чисте повітря, мальовничі місця, віддаленість від суєти і шуму. Поряд з цим усі прагнуть зробити заміську життя комфортною і безпечною. Однією з проблем у холодну пору року стає замерзання водопроводу – головної «артерії» вдома, а в нашій місцевості морози можуть бути досить міцними. Тому актуальним стає захист водопроводу від замерзання. В основному нагрівальний кабель буває саморегулюючий; кабель, для управління яким потрібен контролер, та комплекти кабелю з євровилкою.

При правильному розрахунку та монтажі саморегулюючий нагрівальний кабель захистить будь-побутової водопровід від замерзання протягом всього терміну його експлуатації. Даний кабель є універсальним, оскільки підходить для водопроводів на відкритому повітрі, в грунті, може монтуватися на поверхні або всередині труб. Кабель зі спеціальною ізоляцією підходить і безпечний для труб з питною водою. Існують комплекти нагрівального кабелю, сполучені з кабелем живлення і євровилкою. Це значно полегшує монтаж і експлуатацію системи антизамерзання трубопроводу.

Що ж означає поняття «саморегулюючий»? Завдяки спеціальній матриці, яка розташована всередині кабелю, він плавно змінює свою потужність залежно від зміни температури навколишнього середовища, причому температура кабелю на різних ділянках може бути різною.

Розрахунок системи захисту водопроводу від замерзання.

Так як даний кабель призначений для запобігання замерзання, а не для розморожування рідини в трубопроводі необхідно приділити достатню увагу монтажу та розрахунку необхідної потужності.

У випадку, коли труба знаходиться на відкритому повітрі або в приміщенні без опалення, необхідно використовувати ізоляцію, яка знизить електроспоживання і ризик промерзання трубопроводу.

Довжина кабелю, необхідна для обігріву 1 погонного метра труби залежить від діаметра труби, товщини ізоляції та мінімальної температури повітря. У виборі допоможе таблиця нижче:


Якщо параметри вашого водопроводу не потрапляють в розрахунки таблиці, то необхідна додаткова консультація фахівця.
Якщо довжина кабелю виходить більше 1 м, то для визначення необхідної довжини кабелю потрібно отримане значення з таблиці помножити на довжину вашого водопроводу. В цьому випадку кабель можна розміщувати тільки на поверхні труби.Якщо довжина кабелю згідно таблиці виходить 1 м., то кабель можна встановлювати в одну нитку як в середині труби так і з зовні.

Монтаж системи захисту водопроводу від замерзання.

Підготовка. Комплект саморегульованого кабелю з'єднаний з електричним кабелем і євровилкою можна відразу встановлювати і підключати без додаткових електромонтажних робіт.

Окремий саморегулюючий кабель необхідно з'єднувати з електричним кабелем з допомогою муфти.

Монтаж кабелю на поверхні труб.

  • За допомогою алюмінієвої стрічки-скотча закріплюємо нагрівальний кабель на поверхні труби в залежності від співвідношення довжини кабелю і довжини водопроводу (див. розділ Розрахунки системи захисту водопроводу від замерзання): в одну нитку, у дві нитки по різні сторони труби або рівномірними витками.

  • Зверху кабелю укладаємо ізоляцію потрібної товщини.

  •  Включаємо вилку в розетку, якщо це комплект кабелю; підключаємо до електромережі електричний кабель смуфтированный з саморегульованим нагрівальним кабелем; якщо кабель не саморегулюючий додатково встановлюємо контролер (терморегулятор), який буде подавати напругу на нагрівальний кабель, коли необхідно. Монтаж і підключення контролера здійснюється просто: встановлюємо кабель датчика (управління може здійснюватися по температурі трубопроводу або по температурі навколишнього середовища); задаємо необхідну температуру і вмикаємо контролер в розетку.

Монтаж кабелю в трубі.

  • Для монтажу кабелю в середині труби використовується сальник для введення кабелю в трубу.

  • Щільно затягуємо ущільнення кабельного вводу, забезпечуючи герметичність місць з'єднання. 

  • Підключення аналогічно монтажу кабелю на поверхні труб (п. 3).

Слід враховувати, що систему захисту трубопроводу від замерзання слід включати в період, коли температура повітря опускається до +5°C, так як саме в цей час можливе різке похолодання. Якщо включити систему вже при мінусовій температурі, то знадобиться час на розморожування льоду, що утворився в трубі і напір води може бути мінімальним.

Використання даної системи обігріву труб підвищить рівень безпеки і функціональність житлових і нежитлових приміщень. Простота монтажу, використання і високу якість компонентів системи забезпечує тривалу і безперебійну експлуатацію систем і комунікацій.

Основна інформація взята з інформаційних буклетів Ensto, Raychem.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner